Лазерні, оптико-електронні прилади та системи. Ч. 4. Інформаційно- вимірювальні технології. Теорія та практичні аспекти сучасних волоконно-оптичних гіроскопів: монографія
Synopsis
Монографія присвячена дослідженню сучасного стану волоконно-оптичних гіроскопів (ВОГ), зокрема інтерферометричних типів, які використовуються в інформаційно-вимірювальних та навігаційних технологіях. Розглянуті фізичні принципи функціонування ВОГ, зокрема ефект Саньяка, що є основою їх роботи. Описано різні типи волоконно-оптичних гіроскопів, зокрема кільцеві та волоконно-оптичні гіроскопи з пасивним резонатором, а також особливості їх конструкцій і методи підвищення чутливості. Особливу увагу приділено використанню фотонно-кристалічних волокон (ФКВ) у конструкціях ВОГ, що дозволяє значно покращити їхні характеристики, зокрема знизити оптичні втрати та поліпшити стабільність роботи в складних умовах. Розроблено теоретичні моделі, що дозволяють оцінити вплив різних конструктивних елементів на чутливість та точність вимірювань, а також запропоновано методи мінімізації температурних і механічних ефектів, що впливають на стабільність сигналу.
Монографію рекомендовано для підготовки здобувачів освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського), третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти за спеціальностями, 175 Інформаційно-вимірювальні технології, G6 Інформаційно-вимірювальні технології, 105 Прикладна фізика та наноматеріали, E6 Прикладна фізика та наноматеріали освітніми програмами «Інженерія оптоінформаційних та лазерних систем», «Фотоніка та оптоінформатика», «Лазерна і оптоелектронна техніка», «Прикладна фізика та наноматеріали», а також для наукових та інженерних фахівців в області лазерних та оптико-електронних пристроїв, інерціальних систем навігації та волоконно-оптичних техноллогій.